سوالات آیلتس

سوالات متداول در مورد گرفتن آیلتس برای ویزای انگلستان (پادشاهی متحده)

پرسش های متداول در تاثیر آیلتس در گرفتن ویزای انگلیس:

لیستی از آزمون های مطمئن توسط The UK home office به اشتراک گذاشته شده که تست های موجود در این لیست نیازمندی های اخذ ویزای انگلستان را به اشتراک می گذارد، به این آزمون ها SELT گفته می شود. IELTS و IELTS Life Skills نیز در این لیست واقع شده اند.

شما می توانید با استفاده از لیست زیر متوجه شوید که آیا باید در یکی از آزمون های مورد تایید شرکت کنید یا چه نمره ای باید بگیرید یا از کدوم آزمون باید استفاده کنید.

UK Government visa check list 

آیلتس برای ویزای دانشجویی سطح 4 (بدون پیش دانشگاهی):

اگر شما برای گرفتن یک ویزای دانشجویی سطح 4 اقدام می کنید که به صورت مستفیم به یک رشته در مقاطع کارشناسی یا کا رشناسی ارشد که ویزای دانشجویی سطح چهار را قبول می کنند بروید، باید به سطح زبان انگلیسی مورد نظر آن موسسه برسید. تمام دانشگاه های و دانشکده های انگلیسی نتایج آیلتس را قبول می کنند. دارندگان ویزای دانشجویی سطح 4 می توانند در دانشگاه های انگلیس که در لیست زیر نام برده شده و آزمون آیلتس (برگزار شده توسط1200 مرکز آزمون گیری آیلتس در سراسر جهان) را قبول می کنند، درخواست برای تحصیل بدهند. لطفا بخاطر داشته باشید که بعضی موسسات ممکن است لزومات و درخواست های اضافی تری داشته باشند.

Tier 4 Sponsor 

listed here دانشگاه های انگلستان که آزمون آیلتس را قبول می کنند

شما همچنین می توانید از جدول زیر استفاده نمایید.

توضیحات ویزا حداقل سطح مورد نیاز CEFR مهارت ها نوع آیلتس مورد نیاز و حداقل نمره ی مورد نیاز در هر مهارت
ویزای سطح 1 یا تایر 1 (عمومی) C1 Reading, Writing, Speaking and Listening آیلتس برای UKVI – نمره ی معدل 7 و برای هر یک از چهار مهارت نیز 7
ویزای سطح 1 یا تایر 1 (استعداد استثنائی) B1 Reading, Writing Speaking and Listening آیلتس برای UKVI – نمره ی معدل 4 و برای هر یک از چهار مهارت نیز 4
ویزای سطح 1 یا تایر 1 (کار آفرین) B1  Reading, Writing Speaking and Listening آیلتس برای UKVI – نمره ی معدل 4 و برای هر یک از چهار مهارت نیز 4
ویزای سطح 1 یا تایر 1 (کار آفرین فارغ التحصیل) B1 Reading, Writing Speaking and Listening آیلتس برای UKVI – نمره ی معدل 4 و برای هر یک از چهار مهارت نیز 4
ویزای سطح 2 یا تایر 2 (عمومی) در اکثر وضعیت ها B1 Reading, Writing Speaking and Listening آیلتس برای UKVI – نمره ی معدل 4 و برای هر یک از چهار مهارت نیز 4
ویزای سطح 2 یا تایر 2 (فرد ورزشی) A1 Reading, Writing Speaking and Listening آیلتس برای مهارت های زندگی در سطح A1- قبول
آیلتس برای UKVI –نمره ی معدل 4 و برای هر یک از چهار مهارت نیز 4
ویزای سطح 2 یا تایر 2 (وزیر یا نماینده ی یک دین یا مذهب) B2 Reading, Writing Speaking and Listening آیلتس برای UKVI – نمره ی معدل 5.5 و برای هر یک از چهار مهارت نیز 5.5
ویزای دانش آموزشی سطح 4 یا تایر 4 (عمومی) برای دانش آموزان پیش دانشگاهی و در مقاطع پایین تر از آن B1 Reading, Writing Speaking and Listening آیلتس برای UKVI – نمره ی معدل 4 و برای هر یک از چهار مهارت نیز 4
ویزای سطح 4 یا تایر 4 (عمومی) برای دانشجویان B2 Reading, Writing Speaking and Listening آیلتس و آیلتس برای UKVI – نمره ی معدل 5.5 و برای هر چهار مهارت نیز 5.5
از راه خانواده
• از طریق همسر
• ولی یک وابسته
A1 Speaking and Listening آیلتس برای مهارت های زندگی در سطح A1- قبول
آیلتس برای UKVI –نمره ی معدل 4 و برای Listening  و  Speaking نیز 4
از راه خانواده (افزایش طول ویزا)
• از طریق همسر
• ولی یک وابسته
A2 Speaking and Listening آیلتس برای مهارت های زندگی در سطح A2- قبول
آیلتس برای UKVI –نمره ی معدل 4 و برای Listening  و  Speaking نیز 4
ماندن نامحدود یا دریافت حق شهروندی B1 Speaking and Listening آیلتس برای مهارت های زندگی در سطح B1- قبول
آیلتس برای UKVI –نمره ی معدل 4 و برای Listening  و  Speaking نیز 4

هر دو نوع آزمون آیلتس یعنی Academic, General Training قبول می شوند. البته نیازمندی ها و نمره ی CEFRL باید به اندازه ی خواسته شده باشد.

آیلتس برای UKVI را می توان هنگامی که IELTS Life Skills مورد نیاز است، استفاده کرد. متقاضیان باید نمره ی 4 یا بالا تر را در مهارت های گفتاری و شنیداری کسب کنند. (نمره ی قسمت های نوشتاری و خواندن محاسبه نمی شوند.)

دانشگاه های داخل لیست UKVI (اسپانسر های Tier 4) خود انتخاب می کنند که اگر یکی از آزمون های SELT نیاز نباشد، چه آزمونی را بپذیرند. دانشجویان باید چک کنند تا ببینند موسسه ای که به آن درخواست می دهند در این لیست می باشد یا نه و اینکه آیا ملزومات اضافه ای نیز توسط دانشگاه خواسته شده است یا نه.

کدام آزمون آیلتس را احتیاج داریم تا در انگلستان درس بخوانیم:

لیست مورد نظر را از این لینک دانلود کنید که آیلتس مورد نظر را بیابید.

IELTS UKVI Decision-Making 

آیلتس برای ویزای دانشجویی سطح 4:

اگر شما برای ویزای دانشجویی سطح 4 درخواست داده اید که مستقیما وارد دوره ی کارشناسی یا کارشناسی ارشد در دانشگاهی شوید که اسپانسر این ویزا است، باید از سطح زبان انگلیسی مشخص شده توسط موسسه بهره مند باشید. تمام دانشگاه های انگلیسی نتایج آیلتس را قبول می کنند. دارندگان ویزای دانشجویی سطح چهارم می توانند با نتایج آیلتس خود (که در 1200 محل مختلف برگزار می شود) به دانشگاه های انگلیستان (پادشاهی متحده) که در این لیست ذکر شده اند درخواست دهند. لطفا در نظر بگیرید که بعضی موسسات ملزومات و خواسته های اضافی خود را دارند.

کجا می توانیم در آزمون های IELTS یا IELTS life Skills برای گرفتن ویزای انگلستان شرکت کنیم:

آزمون هایی در سراسر جهان در محل های مشخصی که توسط UKVI تعیین شده اند برگزار می شوند.

شما باید در زمان ثبت نام تایید کنید که آزمون آیلتس را برای ویزای انگلستان می خواهید؛ UKVI آزمون آیلتس دیگری را قبول نمی کند.

آزمون های IELTS یا IELTS Life Skills در چه زمان هایی در دسترس می باشند:

این دو آزمون هر دو مابین 28 روز در محل های دائمی آزمون و مابین 3 ماه در محل های موقت برگزار می شوند.

پس از چه مدت می توان دوباره در آزمون های IELTS, IELTS Life Skills شرکت کرد:

هیچ محدودیتی در شرکت دوباره در آزمون آیلتس نیست البته، آزمون IELTS Life Skills این گونه نیست و اگر شما قبول شده باشید نمی توانید تا دو سال دوباره آزمون دهید اما اگر قبول نشدید می توانید دوباره در هر زمان آزمون دهید.

اگر آزمون آیلتس را برای ویزای انگلستان بگیریم چه تفاوتی با بقیه ی آزمون ها دارد:

متقاضیان ویزای انگلستان باید مطمئن شوند که آن ها برای آزمون IELTS for UKVI در یکی از محل های مشخص شده ثبت نام می کنند. این تست طوری تهیه شده که متناسب با نیاز های مخصوص UKVI باشد. هیچ تفاوتی در بین فرم تست و سوالات نمی باشد، محتوا، گیرندگان آزمون، فرم تست، سطح سختی، نمره گیری و … یکی هستند.
تفاوت در این می باشد که برگه ی کارنامه کمی تغییر خواهد داشت که بتواند نشان بدهد که متقاضیان در یکی از محل های برگزاری آیتس ویزای انگلیس امتحان داده اند.

اگر در آزمون آیلتس مخصوص ویزای انگلیس شرکت کنیم آیا می توانیم در کشور های دیگر و برای هدف های دیگر نیز از نتایج آن استفاده کنیم:

بله نتایج آزمون آیلتس در  بیش از 10000 موسسه در سراسر جهان مانند دانشگاه ها، دانشکده ها، دولت ها و کارفرما ها قبول شده می باشد.

Register for IELTS for UK visas and immigration

Register for IELTS for UKVI 

 IELTS UKVI Decision-Making 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.