تست های آیلتس

فرمت و شیوه ی تست های آیلتس

دو نوع آزمون IELTS وجود دارد یکی Academic و دیگری General Training. قسمت های گفتاری و شنیداری هر دو آزمون یکسان می باشد اما قسمت های خواندن و نوشتاری متفاوت اند و بستگی دارند به اینکه کدام آزمون را شما انتخاب کرده اید.

آزمون های Listening, Reading, Writing هر سه در یک روز انجام می شوند و هیچ وقفه ای بینشان نمی باشد.

آزمون Speaking البته می تواند از یک هفته قبل یا تا یک هفته بعد از آزمون گرفته شود. مرکزی که قصد آزمون دادن در آنجا را دارید شما را در این زمینه راهنمایی می کند.

زمان محاسبه شده برای کل تست آیلتس دو ساعت و چهل و پنج دقیقه می باشد.

معرفی بخش های هر دو آزمون:

Listening زمان آزمون 30 دقیقه

شما به یک مکالمه ی ضبط شده از گویندگان محلی گوش خواهید کرد و سپس به مجموعه سوالاتی جواب خواهید داد.

فایل صوتی ضبط شده ی 1: مکالمه و گفت و گویی بین دو نفر در زمینه ی اتفاقات روزمره ی اجتماعی می باشد.

فایل صوتی ضبط شده ی 2: یک تک سخنگویی یا به عبارتی کنفرانس یا سخنرانی در مورد اتفاقات روزمره ی زندگی می باشد. به طور مثال یک سخنرانی در مورد امکانات محلی می باشد.

فایل صوتی ضبط شده ی 3: یک مکالمه و گفت و گو بین دو تا چهار نفر در مورد مطلبی آموزشی یا تحصیلی به طور مثال بحث یک استاد راهنما و دانشجو در مورد یک مقاله یا فعالیت.

فایل صوتی ضبط شده ی 4: تک سخن گویی یا سخنرانی در مورد یک مبحث دانشگاهی مانند یک کنفرانس دانشگاهی.

ارزیابان به دنبال فهمیدن و دیدن مهارت های شما در درک ایده های اصلی و جزئیات مهم این اطلاعات، نظر ها و عقاید گوینده، هدفش از گفتن این حرفا و مهارت شما در دنبال کردن توسعه یافتن ایده های گوینده می باشند.

Reading زمان آزمون 60 دقیقه (آکادمیک)

بخش خواندن یا Reading تشکیل شده از 40 سوال می باشد، که طوری طراحی شده که طیف عظیمی از مهارت های خواندن را بیازماید. این ها شامل خواندن برای فهمیدن پیام اصلی متن، ایده های اصلی، جزئیات، روخوانی سر سری درک کردن بحث های عقلانی و شناخت عقاید و اعتقادات و هدف های نویسنده می باشند.

آزمون آیلتس آکادمیک شامل سه متن طولانی می باشد که از بخش های توصیفی و حقیقی تا استدلالی و تحلیلی، تنوع دارند. این متون از کتاب ها، مجلات و روزنامه ها گرفته شده اند. آن ها برای مخاطبین غیر حرفه ای انتخاب شده اند اما برای افرادی که می خواهند وارد دوره های دانشگاهی یا دوره های حرفه ای شوند نیز مناسب اند.

Reading زمان آزمون 60 دقیقه (جنرال ترینینگ)

بخش خواندن یا Reading تشکیل شده از 40 سوال می باشد که به گونه ای طراحی شده که طیف عظیمی از مهارت های خواندن را بیازماید. این ها شامل خواندن برای فهمیدن پیام اصلی متن، خواندن برای ایده های اصلی، خواندن برای جزئیات، روخوانی سر سری، درک کردن بحث های عقلانی و شناخت عقاید و اعتقادات و هدف های نویسنده می باشد.

آزمون آیلتس جنرال ترینینگ – برگرفته شده از کتاب ها، مجله ها، روزنامه ها، یادداشت ها، تبلیغات، کتابچه ی راهنمای شرکت ها و دستور العمل ها می باشد. این موارد چیز هایی هستند که شما به احتمال زیاد با آن ها هر روز در یک محیطی که در آن انگلیسی صحبت می کنند، سرو کار دارید.

Writing زمان آزمون 60 دقیقه (آکادمیک)

موضوعات ارائه شده از موضوعاتی می باشند که برای عموم جذاب و جالب اند، همچنین برای آزمون دهندگانی که می خواهند وارد دوره های تحصیلی کارشاناسی و کارشناسی ارشد شوند یا به دنبال ثبت نام حرفه ای می باشند، مناسب است.

دو نوع فعالیت وجود دارد:

فعالیت 1 – به شما یک گراف، جدول، چارت یا دیاگرام داده می شود از شما می خواهند که اطلاعات آن را از زبان خودتان یا توصیف یا خلاصه کنید یا در موردش توضیح دهید. ممکن است از شما بخواند داده ها را توضیح دهید یا توصیف کنید، مراحل یک پروسه را توصیف کنید، چگونه یک چیز کار می کند و یک شیء یا رویداد را توصیف کنید.

فعالیت 2 – از شما درخواست می شود که یک مقاله یا انشا در جواب یک دیدگاه، یک بحث یا مشکل بنویسید. هر دو فعالیت را باید به شکل فرمال و محترمانه و با استفاده از شکل صحیح گرامر بنویسید.

Writing  زمان آزمون 60 دقیقه (جنرال ترینینگ)

موضوعات ارائه شده از موضوعاتی می باشند که برای عموم جذاب و جالب می باشند. دو نوع فعالیت در این بخش وجود دارد:

فعالیت 1 – به شما متنی در مورد یک وضعیت می دهند و از شما می خواهند تا یک انشاء بنویسید و در آن اطلاعات یا دلایل و توضیحاتی درخواست کنید. نامه ی شما هم می تواند به صورت عامیانه و عادی، هم نیمه رسمی و هم رسمی باشد.

فعالیت 2 – از شما درخواست می شود که یک مقاله یا انشا در جواب یک دیدگاه، یک بحث یا مشکل بنویسید. انشا می تواند به شکل عامیانه باشد.

Speaking زمان آزمون 11 الی 14 دقیقه

بخش آزمون شفاهی یا اسپیکینگ استفاده ی شما از زبان انگلیسی گفتاری را ارزیابی می کند. همه ی آزمون ها ضبط می شوند.

  • بخش اول – ناظران از شما سوالاتی عمومی درمورد خودتان و طیفی از مباحث آشنا مانند خانه، خانواده، کار، تحصیل و علایق خواهند پرسید. این بخش حدود 4 یا 5 دقیقه طول می کشد.
  • بخش دوم – به شما کارتی خواهند که از شما می خواهد در مورد یک مبحث خاص صحبت کنید. شما یک دقیقه زمان خواهید داشت تا آماده شوید و سپس باید به اندازه ی دو دقیقه صحبت کنید. ناظر از شما یک یا دو سوال در رابطه با همان بحث خواهد پرسید.
  • بخش سوم – از شما سوالات بیشتری در مورد مبحث بخش دوم خواهند پرسید، این به شما کمک می کند تا بتوانید در مورد ایده ها و مشکلات تخیلی بیشتری بحث کنید. این بخش از آزمون حدود 4 یا پنج دقیقه طول خواهد کشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.