آیلتس چیست؟

آیلتس چیست؟

معرفی آزمون آیلتس

IELTS Introduction

آیلتس چیست؟ سوالی که شاید به ذهن شما هم رسیده باشد، وب سایت رسمی آیلتس نیز توضیحات کامل خود را در مورد این آزمون با همین سوال آغاز کرده است.

کلمه ی IELTS  مخفف کلمه های The International English Language Testing System که به معنای سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی می باشد. IELTS Test میزان سطح و حرفه ای بودن افرادی را می سنجد که می خواهند در جایی که زبان انگلیسی به عنوان زبان محاوره ای استفاده می شود کار کنند یا به تحصیلشان بپردازند. این آزمون مقیاسی 9 نمره ای دارد که بتواند به طور مشخص و واضحی سطح متقاضیانش را مشخص کند و از نمره ی 1 (خیلی ضعیف) شروع و تا 9 (که حرفه ای می باشد) ادامه دارد.

آیلتس آکادمیک یا آیلتس عمومی

IELTS Academic or IELTS General Training

آزمون آیلتس به دو صورت Academic، برای افرادی که می خواهند برای تحصیلات سطح بالا اقدام کنند، و General Training، برای افرادی که می خواهند به کشور های استرالیا، کانادا و انگلیس مهاجرت کنند یا برای تحصیلات متوسطه یا برنامه های آموزشی یا تجربه کاری در محیطی انگلیسی زبان اقدام کنند مناسب می باشد. هر دو نوع این آزمون یک ارزیابی معتبر و دقیق از مهارت های چهار گانه ی زبان یعنی، Listening, Reading, Writing و Speaking ارائه می دهد.

برابری و عدالت برای همه

Fair to All

IELTS با همه ی متقاضیان آزمون با کمال عدالت، برابری و احترام بر خورد می کند و تلاش می کند تا از تعصب های فرهنگی اجتناب و دوری کند و تمام استاندارد های متفاوت زبان انگلیسی مادری بومیان را بپذیرد، به طور مثال استاندارد های آمریکای شمالی، انگلستان، آسترالیا، و نیوزلند.

به صورت فراگیر در دسترس می باشد

Widely Available

آزمون آیلتس در حال حاضر در 1200 موقعیت و مکان مختلف در سراسر جهان قابل دسترسی می باشد که 50 مرکز آن در آمریکا می باشد و در هر سال 48 آزمون برگزار می شود.

Find a test location

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.